Chovatelská stanice Německého Boxera

 

O nás

 

Jsme malá rodinná chovatelská stanice. V podstatě bych řekla, že jsme jen dva "blázni", kteří, jako mnoho ostatních, propadli kouzlu, úžasnosti a jedinečnosti Německého Boxera, který se pro nás stal nejlepším plemenem na světě.

Společnost nám doma dělají 4 fenky- veteránka Cloe z Němečanky, její 2 dcery Annalise Benji Box  a Baira Benji Box a nyní i mladičká- po babičce pojmenovaná- Cloe Benji Box, dcera Annušky. Naše "holky", jak jim říkáme, jsou našimi kamarády. Všechny boxerky s námi žijí v našem domě, okupují naši zahradu (no, slovo zahrada zní snad v současné době až moc hrdě :) ), jezdí s námi na výlety a na dovolenou, prostě jsou pevnou součástí našeho života. A je pravdou, že velká část našeho života se na oplátku přizpůsobila zase jim. (Třeba hledáte ubytování u moře a když označíte kolonku "zvíře povoleno" tak se najednou seznam původních 2000 objektů smrskne na zhruba 200-  ale alespoň máme snažší rozhodování..., nebo už jsem si zvykla plánovat služby v nemocnici podle kalendáře výstav a výcvikových akcí :))  ).

Zakladatelkou naší chovatelské stanice je úžasná fenka, již téměř 10ti letá  Cloe z Němečanky. Odchovali jsme od ní 2 vrhy krásných štěňátek, řada z nich má již své výstavní i pracovní úspěchy. A protože si myslíme, že 2 vrhy jsou na jednu fenku až dost, tak stran mateřství už má Cloe dávno "splněno". Samozřejmě, že naše štěňátka odchováváme také uvnitř v domě, pečujeme o ně starostlivě a s láskou, a záleží nám hodně na tom, aby o ně i u nových majitelů bylo dobře postaráno. Jsme rádi za každý kontakt s našimi "prcky" nebo zmínku o nich, a samozřejmě o to víc, pokud s nimi jejich noví páníčci budou chtít pracovat a jezdit po výstavách- ale to samzřejmě záleží čistě na nich samotných... A sama Cloe si u nás užívá svého spokojeného psího důchodu, občas "rušeného" dováděním se svými dcerami a vnučkou podle toho, jak má zrovna chuť, a obvzláště miluje vyhřívání v létě na terase :-))).

V současnosti  téměř šestiletá Annalise, na které rozhodně nejsou její léta vůbec znát, v mladším věku byla velice úspěšná na výstavách. Na druhou stranu výcvik nepatřil k atkivitám, bez kterých by Annuška nemohla existovat a tak naše "ambice" skončily úspěšně absolvovanou zkouškou chovnosti. I Annuška si vyzkoušela mateřskou roli, které se ujala zpočátku vždy velmi zodpovědně, a v prvním vrhu nás obdařila 7mi štěňátky (včetně malého lumpíka Cloe Benji Box), ve druhém se jí nedávno narodila psí miminka dvě. Jinak je Annuška "šéfem" psí smečky a užívá si řádění s ostatními. 

Naše čtyřletá Baira zase naopak výcvik miluje, takže má absolvovanou řadu zkoušek z výkonu včetně stopařské speciálky (ve 3 letech), je již dávno úspěšně zařazena do chovu a za sebou má také řadu výstavních úspěchů včetně ocenění nejvyšších a několika splněných šampionátů krásy. Kdo by si ovšem myslel, že díky tomu se jedná o rozumné zvíře, je na omylu. Když se pustí do zlobení s malou Clowinkou, tak se dům téměř třese v základech :-)).

No a malá Cloe?  Pro nás je to stále (ikdyž ve 2 a 1/2 letech) "naše malé štěňátko", ikdyž je z děvčat největší a také největší lump, který to se všemi neuvěřitelně umí. A projde jí skoro všechno jak u ostatních psích holek, tak u nás. I Clowinka je již úspěšně zařazena do chovu, věnuje se s námi s Bairou rekreačně výcviku, který jí moc baví, a i ona je velice šikovná psí slečna.

Co říci závěrem mého povídání o našem životě s pejsky?  Není to vždycky jednoduché a nejsou jen radostné chvíle, ale naše  holky bych za nic nevyměnila.

Kdysi jsem četla, že psí srdce bije za dva- nejdříve za svého pána a potom za sebe.... A my máme tolik štěstí, že za nás bijou psí srdíčka čtyři- srdíčka našich nejlepších přátel, díky nimž se pro nás s manželem stal Německý boxer láskou na celý život :-).

 

 

Fotogalerie: O nás

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode