Chovatelská stanice Německého Boxera

Výstavní víkend

08.11.2009 20:00

 

Tento víkend jsme "neměli co dělat" :))), tak jsme se vydali na 2 výstavy.  A vzhledem k tomu, že jsme v tom nechtěli být sami, tak jsme stejným způsobem "zlákali" i majitele malého Bacca a ti se účastnili s námi. Musím poctivě říci, že vstávat ráno ve 3:30, byla silná zkouška odhodlání, nutno říci, že nejen pro nás, ale i pro naše holky. A když jsme po cca hodině cesty tankovali a já je vypouštěla z kufru vyvenčit, tak jsem se setkala s dost otráveným výrazem zčerstva probuzených psů, který říkal asi toto: "Paničko, co otravuješ, vždyť je ještě noooc...", a hned po té, co jsme pokračovali v další cestě, se ozývalo ze zadu dvojí spokojené pochrupování. A to pochrupování bylo vlastně celou cestu, jen občas přerušené malou změnou polohy nebo očicháním, jestli vedle leží opravdu stále ten stejný pejsek.
Před 9hodinou ranní jsme dorazili do Hlučína, kde se konala letošní Klubová výstava Boxerů ÚP Rychvald. Vzhledem k tomu, že jsme přijeli s 1 a 1/2 hodinovým "náskokem", nebyla mužská část osazenstva ušetřena mého velice, ale velice upřímného názoru na brzké ranní vstávání:)). Ale mladí boxeři si tu hodinu užili, neboť výstava se konala na dětském ranči, takže Baira se hrozně chtěla kamarádit s husami a malými kozičkami a málem si ten nízký plot spletla s překážkou, v poslední chvíli byla zadržena, než by se vrhla za drůbeží a ostatním zvířectvem.
Začala výstava- rozhodčím byl pan Winfried Bonn z Rakouska. Bacco šel, jako ostatně zatím pokaždé- k nezměrné radosti svého pánečka- jako první. Chvíli to dokonce vypadalo velmi nadějně, že bude v kruhu sám, ale nakonec dorazil ještě další mladý zlatý pes  (asi o 7 měsíců starší, než Bacco). Nakonec skončil Bacco jako druhý, ale jeho chuti do dalších výstav to rozhodně neubralo. Zkrátím popisování výstavy a vezmu to vzestupně dle úspěchů Benjiboxu: Annalise Benjibox (která na dnešní výstavu projevila svůj názor jasně a její nadšení neznalo mezí, takže skákala metr z místa, jako obvykle :))) ) vybojovala V2 a titul res-CAC K, na výstavě jsme se sešli s Apollem Benjibox, což je bratr Annušky (mimochodem, hrozně se líbil naší Baiře, která si s ním moc chtěla hrát, ale Apollo o našeho rozverného prcka ostentativně nestál..., a Baira se stále nemohla smířit s faktem, že prostě není jeho tip...) a Apollo vybojoval titul CAC K a CKV, a nakonec naše maličká Baira, která získala titul V1, VT a nejlepší mladá fena výstavy, ČKJV!!! Musím poctivě přiznat, že jsem nečekala takový veliký úspěch u svojí malé Baienky. Byla jsem na ní náležitě pyšná a musím ještě napsat, že se dokonce fotila do Rakouského Boxerčasopisu, tak moc se líbila! (Pyšná panička se i při své výšce vznášela 2 metry vysoko).
2. den jsme pokračovali v našem "Výstavním maratonu" na Mezinárodní výstavě psů v Praze- rozhodčí MVDr. Jaromír Špicera. Tam jsme se sešli s Bodiem a i zde Benjiboxovi pejsci velice uspěli: Bacco opět, již podruhé na mezinárodní výstavě V1 CAJC, Bodie v nevelkém závěsu za bráškou V2, Baira tentokrát v konkurenci celkem 7mi mladých fen V2 (ale musím říci, že to bylo dosti "nerozhodné" a nakonec proti Baience bylo její "mládí" a to, že s výstavami začíná, kdežto druhá fenečka byla již 16-ti měsíční a vyspělejší)  a krásné výsledky doplnila Annuška, na které byla vidět asi nejvíce únava z celého víkendu, neboť vůbec neskákala, získala ocenění V2, res-CAC. A musím podotknouti, že jsem konečně získala od svého manžela tu "velikou důvěru a poctu", že jsem Annušku mohla vystavovat já!!!

Když to zrekapituluji, tak to považuji za veliký úspěch: 2 výstavy, na každé přes 50 boxerů a Benjiboxovic pejsci vždy maximálně do 2. místa!!! Jsem na naše mlaďochy náležitě pyšná a mám velkou radost, že se naši pejsci líbí nejen nám, svým majitelům a chovatelům, ale také ostatním....

Shrnutí:
Klubová výstava ÚP Rychvald (rozhodčí Winfried Bonn):

Bacco Benji Box V2 Třída mladých
Baira   Benji Box  V1, VT Třída mladých, Nejlepší mladá fena výstavy, ČKJV
Apollo  Benji Box  V1, CAC K Třída otevřená, ČKV
Annalise Benji Box V2, res-CAC K Třída otevřená

 

Mezinárodní výstava Praha (rozhodčí MVDr. Jaromír Špicera):

Bacco Benji Box V1, CAJC Třída mladých
Bodie Benji Box V2 Třída mladých
Baira Benji Box V2 Třída mladých
Annalise Benji Box V2 res-CAC Třída otevřená

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode