Chovatelská stanice Německého Boxera

Předprázdninový víkend na Konopišti

27.06.2010 20:00

 

To jsme si zase užili krásný víkend! Plný sluníčka, strávený v krásném prostředí podzámčí Konopiště s našimi přáteli a našimi pejsky. ÚP Louny a ÚP Praha zde ve 2 dnech pořádala 2 klubové výstavy. A při této přílěžitosti se zde každý den sešlo kolem stovky boxerů a mezi nimi i naši Apollo, Bacco a Baira Benji Box, aby se utkali o nejvyšší výstavní tituly. Vzhledem k tomu, že se jednalo o výstavy klubové, tak vlastně Baira ve třídě mladých byla spíše jen "do počtu", ale ostudu jsme udělat nechtěli, a Bacco klubovou výstavu naopak moc potřeboval, neboť 2. ČKJV by se mu moc hodilo.... Oba výstavní dny byly zpestřeny dalšími doprovodnými akcemi- v sobotu se konala přehlídka současné České boxeří špičky- svod plemeníků a v neděli soutěž o titul  "Gladiátora", kde se psi i feny předvedli při obranách. Rozhodčími byli pro oba dny pan Oliver Erat z Rakouska a paní Angelika Hartmann z Německa. Vezmu to z krátka. V sobotu Baira V3 (3. místo jí zavinila nemehlo panička, která jí při klusu pustila konec vodítka a slečna si do něho zapletla pacičku a motaly jsme se po kruhu "jako vítr v bedně"), Bacco V2 a Apollo k obrovské radosti své paničky i svého handlera V1 CAC K. Annuška sice byla zapsána na výstavu, ale vzhledem k čerstvému nakrytí a současné "nevýstavní kondici" (v Norsku vždy s vrčením a pod pohrůžkou "náslilí" zbaštila večeři Baiře i Baccovi, tak vypadá jako malý "soudek") nakonec nenastoupila a své sourozence povzbuzovala z povzdálí (příjemného chládku ve stínu auta) a při četných vycházkách na vyřádění se všech sourozenců. Po výstavě v sobotu následovalo slosování katalogových čísel o mnoho zajímavých cen- hlavně pamlsků a krmení pro naše čtyžnohé miláčky- a vzhledem k tomu, že cen bylo mnoho a  účastníků  v pozdním odpoledni setrvalo již jen málo, tak bylo skutečně umění nevyhrát... A my opravdu žádnou cenu nevyhráli :))... Potom jsme dali naše pejsky odpočívat do aut a vyrazili na prohlídku zámku Konopiště, kde pro naši "pejskařskou" skupinu ochotně zrealizovali další prohlídku nad rámec otevírací doby. Bylo to moc krásné zpestření  "psího" víkendu. No a potom jsme se odebrali do našeho hotelu, na výbornou večeři a na večerní procházku po Benešově s našimi pejsky. A večer jsme všichni včetně našich boxerů padli do postele polomrtví únavou.

V neděli se unavené štěstí usadilo  na Benji Box. Bairu si velmi zamilovala paní rozhodčí Hartmann a ocenila ji titulem V1, VT, podobný "osud" čekal i Bacca a naše plány na brzký odjezd po obědě se rozplynuly, neboť nás čekali odpolední soutěže. Apollo získal krásné V2 a res- CAC K... Nermohli jsme odolat a samozřejmě naše mladé svěřence opět s pohárky vyfotili (organizačním nedopatřením Baiře její sobotní pohárek chybí :))..). V souboji o ČKJV ani Baira ani Bacco své předchozí úspěchy nezopakovali a v žíhaných boxerech našli oba své přemožitele, ale rozhodně nám to na nadšení a radosti neubralo.

Ještě uvedu výsledky našich přátel z chovatelské stanice Hébé Box- Bocca Hébé Box v sobotu krásné V2 a res- CAC K a Bolt Hébé Box v neděli V1 CAC K a ČKV!!!

Teď už tu vedle mne malá Baira spokojeně pochrupuje, Annuška o něco hlasitěji v pelíšku a páníček ještě o něco hlasitěji na gauči... Všechny nás to zmohlo, ale takhle krásný víkend rozhodně není každý týden a díky za něj!!!

Na závěr bych ještě moc chtěla poděkovat a vyjádřit svůj obdiv paní Nekorancové, majitelce Apolla Benji Box, která s ním obětavě denně cvičí na zkoušku z výkonu a i přes mnohdy obrovskou vzdálenost  a spousta povinností k ostatním pejskům doma absolvuje s Apollem většinu výstav. Velké uznání  a dík!

Fotogalerie: Předprázdninový víkend na Konopišti

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode