Chovatelská stanice Německého Boxera

Máme uchovněnu Annušku!!

04.10.2009 19:00

 

Annuška: Bylo krásné podzimní ráno, trochu pofukoval větřík a venku se krásně barvily stromy. A co jsme ráno vstali, mi panička neustále opakovala, že mne dneska čeká moc důležitý den, a že to určitě zvládnu, protože jsem moc šikovná. Vůbec jsem zatím nechápala, o co jde, ale když se ráno prcek Baira, jako obvykle ušpinil na zahradě, a panička jí hned šla drhnout do koupelny, a navíc dostala Baia vynadáno, pochopila jsem, že  nás asi čeká  něco opravdu důležitého, když záleží na tom, abychom byly upravené. Nastoupili jsme všichni do auta a vyrazili. Jeli jsme na místo, kde už to znám, několikrát mne tam páníček vzal trénovat obrany. Sjíždělo se tam hodně psů, trochu jsem po nich pokukovala a určitě jsem se několika boxerům moc líbila, ale já jsem přeci rozumná slečna a nedám na sobě znát, že mne to nějak zajímá nebo dokonce těší... Po chvíli příprav mne vzal páníček do kruhu. Hned jsem si řekla: To je divné, támhle stojí Adriana a nevystavuje mne, v tom bude nějaká zrada. Dokonce mne dávali na váhu a o něco pečlivěji mi prohlíželi zuby a potom mne dokonce měřili šuplerou. Říkala jsem si - psové, co z toho bude? Potom mne přivázali ke kolíku a měla jsem ho hlídat. Než jsem se stihla rozkoukat, tak mi zmizel páníček a někdo začal střílet z pistole. Než jsem se stačila probrat, že se něco děje, už šel z rohu figurant.. Vyšla jsem se zvědavě podívat, jestli to není něco nového, ale potom jsem zjistila: Aha, tebe já znám, tak to je v klidu. Pak si pro mne přišel páníček a šli jsme kousat. Rozběhla jsem se, jako obvykle, ale ouha, on rukáv byl nějak nahoře a já jsem si špatně vypočítala odraz. Zakousla jsem se, ale nějak mi to podjelo a byla jsem dole. Tak jsme to ještě zopakovali a už to bylo lepší. Potom jsme se vrátili zpátky do původního kruhu a pan rozhodčí ke mně měl dlouhý rozhovor. Vychvaloval můj exteriér, říkal, že jsem vyrovnaná a nebojácná, samozřejmě, že mu neunikl můj první pokažený pokus. Ale nakonec prohlásil něco o tom, že jsem krásná fena vhodná do chovu! Tak si myslím, že to byl celkem úspěch, panička mne moc vychvalovala a páníček byl nakonec taky celkem spokojený.
Potom ještě přišla na řadu Baira a Bodie s Baccem- konal se svod dorostu. To já dobře znám, byla jsem tu  vloni. Ale musím říct, že prcek hrozně zlobil. Povalovala s v kruhu na zádech, drbala si obojek, koukala, kde co lítá a vůbec se všelijak ksichtila. To je prostě celá naše Baira- výstavy a podobné věci jí hrozně nebaví a ostentativně to dává najevo. Potom si jí prohlédli, koukli jí na zuby a na stavbu těla, posoudili hlavičku- to se celkem nechala, asi jí panička mezitím trochu domluvila, aby se zklidnila. A měla to brzy hotové.
A potom jsme jeli se všema prckama na procházku. To bylo moc super. Vyběhali jsme se, zadováděli si a moc si to užili. Řekla bych, že to bylo z celého dne nejlepší.
A potom jsme jeli domů. Paníčci mne vychvalovali, jak jsem šikovná a já jsem důležitě usnula v kufru auta.
Všechny zdraví Vaše Annuška, nyní již dospělá fena se složenou zkouškou chovnosti.

Myslím, že všichni čtenáři již pochopili, že Annuška  absolvovala zkoušku chovnosti, kterou úspěšně zvládla a byla zařazena do chovu. A Baira, Bodie a Bacco mají za sebou první stupínek na jejich cestě, a to svod dorostu.
 
 
Pozn: Jakmile se nám "uzdraví" počítač, přidáme i fotogalerii.
 

Fotogalerie: Máme uchovněnu Annušku!!

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode