Chovatelská stanice Německého Boxera

Čím krmíme...

Otázka výživy svého čtyřnohého přítele musí ležet na srdci každému zodpovědnému majiteli či chovateli a každý z nás jistě chce, aby s ním byl jeho kamarád co nejdéle a v co nejlepší kondici.  K tomu přispívá, kromě dobré veterinární péče a pravidelné zdravé fyzické aktivity, obrovskou měrou kvalitní výživa.

Za těch několik let, co boxeří slečny máme doma, jsme vyzkoušeli lecos. Prošli jsme si celou řadou granulových krmiv různých značek, vyzkoušeli jsme i velice zajímavou metodu BARF, jejíž filozofie mne opravdu zaujala a po určitou dobu jsem se pro ni nadchla. Děvčatům tato strava dokonce moc chutnala, ale nakonec jsme narazili v tom smyslu, že Annuška nesnášela kuřecí maso, Baiře jsem zase hovězí musela vždy trochu povařit a malá Clowinka měla za pár dní průjem úplně po všem, dobře snášely všechny holčičky snad jen ryby a krmný sýr, takže pokud jsem nechtěla přípravou psí večeře trávit přes hodinu denně a jedné připravovat kuřecí vařené, druhé hovězí syrové a dalším dvěma speciální rybí porci, tak jsme se vrátili zpět k osvědčeným granulím Royal Canin.

Vím, že granulová krmiva mají své příznivce i odpůrce. Nechci se stavět na tu či onu stranu, pro mne je důležitých několik faktů: 

- Vidím naši veteránku Cloe, která v necelých 10ti letech je vitální a má temperamentu na rozdávání, mezi její jediné neduhy patří pouze občasné bolesti zad (ke kterým má bohužel vrozrné dispozice) a to ještě zejména, když to přežene venku s honičkou s ostatními.

- Nejdůležitějším obdobím stran výživy jsou pro mladého boxera první měsíce života. Takže štěňátka, pokud je potřeba, tak dokrmujeme štěněcím mlékem od RC (mlsným "Céčátkům" jsme ještě vylepšovali Glukopurem a medem :-)) ) a jakmile přijde ten správný čas, tak je převádíme na granulové krmivo RC babydog. Když vidím, jak z našich drobečků vyrůstají krásní, silní a úspěšní psi, věřím, že títmo jim dáváme opravdu kvalitní start do života.

- Má Baira je velice pracovně vytíženou fenkou. Jsme několikrát v týdnu na cvičáku, na stopě, na obranách a mezitím ještě pravidelné vycházky a řádění se zbytkem smečky... Myslím si, že její zátěž je opravdu značná. Tato téměř 4- letá fenka je ve výborné kondici a doposud bez jakýchkoliv zdravotních komplikací včetně infekcí...

Co se týče dalších doplňků vitamínů a minerálů, vím, že výrobci granulových krmiv garantují potřebnou dávku tohoto všeho ve svých krmivech. Ale přeci jen, každý chceme dopřát svým zvířatům to nejlepší a nám se zalíbil  ryze přírodní a ekologický produkt Fytotonic, který my sami užíváme na posílení imunity, a tak jsme ho začali dávat i našim děvčatům... Kromě toho, že jim moc chutná (ale naší smečce chutná snad úplně všechno...), tak jsou opravdu velice vitální a fit včetně naší veteránky...

No a samozřejmě řada pamlsků, odměn atd. různých druhů a výrobců je samozřejmostí. Ještě se zastavím u pamlsků na stopu. Baira s malou Clowinkou od jara do podzima stopu intenzivně trénují a u nás stopujeme na klasické "pozitivní podmiňování"- tj. prokrmenou pamlsky. Rozhodně  nepoužíváme lidské uzeniny, které psí organismus zatěžují spoustou soli a aromatických látek- koneckonců zažívání psa a člověka je úplně jiné, ale na stopu dáváme pouze psí salámy...

Co říci závěrem? Genetickou výbavu svého pejska člověk ovlivnit nemůže. To, co ovlivnit může, je výživa, pohyb a prevence.  Tím, že jsme si své psí přátele pořídili, jsme zároveň zodpovědní za to, abychom jim dopřáli to, o čem jsme přesvědčení, že je pro ně  nejkvalitnější... A zdravý, vitální pejsek je nám za to tou nejlepší odměnou :-)))

 

Fotogalerie: Čím krmíme...

Tato fotogalerie je prázdná.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode