Chovatelská stanice Německého Boxera

Baira

 O téhle fenečce se asi nejvíce rozpovídám. Přišla na svět, díky císařskému řezu, jako druhá v pořadí, ale kdyby se narodila normálně, určitě bude poslední, nejmladší. Vážila „pouhých“ 445g, ty uvozovky v porovnání s ostatními sourozenci, jinak na novorozeného boxera je to hmotnost ažaž. Musím se poctivě přiznat, že tahle fenečka je můj miláček, a kdybych o ni měla přijít, bude to nejtěžší loučení ze všech.

Baira je prostě slečna Baira. Vůbec se nechová, jako vejškrabeček, kterým beze sporu je- musela se první dny dokrmovat z lahve, aby přibírala na váze. A stejně je pořád nejlehčí. Ale tohle zvířátko naprosto ignoruje skutečnost, že je nejmenší, nejslabší. S naprostou jistotou objevuje své okolí, je to veliká všetečka, moc zvědavá a zvídavá, tak se často stane, že počítáme pejsky, ptáme se- kde je Baira? a ona si leží skovaná pod prostěradlem nebo pod klecí s papoušky a čeká si, až jí objevíme (jakoby z toho měla škodolibou radost, že se jí to zase povedlo). Je to mazel, lidskou společnost si užívá a nechá se chovat a hladit, jako by to pro ni byla druhá přirozenost. Všechno si užívá- jídlo, spaní i mazlení je pro ni příjemný zážitek.. Takový veselý, zvědavý, rozpustilý smíšek.

Je velice vnímavá, zvídavá, o vše se zajímá, vše chce prozkoumat. Tak doufám, že to bude pejsek s vlohami pro výcvik, ale jistě i pro spoustu lumpáren. Zkrátka naše malá Baira…

Když jí něco úplně nejde, nic si z toho nedělá, naopak to radostně trénuje. Chvilku jí trvalo, než se naučila běhat, zezačátku každý 3. krok spadla zpátky. I tak to neúnavně zkoušela znovu a znovu, ono to stejně jednou půjde. Pořád je to takový smíšek a „kašpárek“ a moc ráda zlobí ostatní sourozence. Ale u jídla nezná a nerespektuje ani starší brášky, to se z ní stává „nelítostný pes“. Také jako první zjistila, že ocáskem se dá vrtět, když je spokojená.

Baira je veselé zvířátko, které má rádo zábavu, nevzdává se, když něco nejde a umí se i navzdory tomu, že je nejmenší velice dobře prosadit. Má nekomplikovanou, pohodovou a veselou povahu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak jsem tajně doufala a přála si, tak Bairinka zůstala doma. A je již, samozřejmě, uvedena v rubrice  Naše feny

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode